יצירת קשר
04-6756329
הוצאת אחוות האדם
קבוץ אשדות יעקב איחוד

 
החמנית: על אפשרויות המחילה וגבולותיה
מאת שמעון ויזנטל

המחברים המשתתפים בסימפוזיון

 

סינתיה אוזיק (Cynthia Ozick), זכתה בפרסים רבים על הרומנים, הסיפורים הקצרים והמסות שכתבה. ספריה האחרונים הם Fame and Folly: Essays ו-The Puttermesser Papers. חברה באקדמיה האמריקנית לאמנויות ולספרות, וספריה תורגמו לרוב השפות העיקריות.


סוון אלקלעי (Sven Alkalaj), נולד ב-1948. שגריר הרפובליקה של בוסניה-הרצגובינה בארצות הברית, הראשון לשרת בתפקיד זה. בעבר היה איש עסקים בולט ב-Energoinvest סראייבו, החברה הגדולה ביותר בבוסניה-הרצגובינה. הוא צאצא למשפחה יהודית נודעת בסראייבו, ששורשיה מגיעים עד תור הזהב של יהדות ספרד.

 

ז'אן אמרי (Jean Améry), היה מהמבקרים ומכותבי המסות המעמיקים ביותר באירופה. אחרי ההכרזה על חוקי נירנברג נמלט מווינה, עיר מולדתו, והצטרף למחתרת בבלגיה, שם נתפס בידי הגסטפו ונשלח לסדרה של מחנות ריכוז. אחרי המלחמה קבע את בלגיה כביתו, ושם התגורר עד מותו ב-1978. ספרו מעֵבר לאשמה ולכפרה: ניסיונותיו של אדם מוּבס לגבור על התבוסה הוא ניתוח בלתי מתפשר של עולמו הפנימי כקרבן וניצול שואה.

 

סמאיל באליץ' (Smail Balić), מומחה לשפות מזרחיות, היסטוריה ערבית-איסלמית ותרבות בוסנית. נולד במוסטר ב-1920 וקיבל את תואר הדוקטור באוניברסיטת וינה. חי בווינה שנים רבות, שם הרצה על השפה הטורקית בבית הספר הגבוה למסחר. היום הוא פרופסור במחלקה ללימודי תיאולוגיה איסלמית באוניברסיטת סראייבו. באמצעות מחקריו הוא מנסה לחזק את הזהות התרבותית והלאומית של עמו, המוסלמים הבוסנים. מחבר הספר בוסניה הלא ידועה.

 

משה בייסקי (Moshe Bejski), נולד בפולין, והיה כלוא באי אלה מחנות ריכוז במהלך מלחמת העולם השנייה. עלה לישראל ב-1945 ושירת כמנהל המחלקה לעליית הנוער באירופה ובצפון אפריקה. השלים את התואר דוקטור במשפטים בסורבון, וכיהן כשופט בית המשפט העליון. עמד שלושים שנה ויותר בראש הוועדה להכרה בחסידי אומות העולם ביד ושם.

 

רוברט מקאפי בראון (Robert McAfee Brown), פרופסור אמריטוס לתיאולוגיה ואתיקה בבית הספר הפסיפי לדת. לימד גם בסמינר התיאולוגי המאוחד, במאקלסטר קולג', ובאוניברסיטת סטנפורד. מחברם של Theology in a New Key; Elie Wiesel, Messenger to All Humanity; ו-Spirituality and Religion and Violence: A Primer for White America.

 

אלן ל' ברגר (Alan L. Berger), חוקר ראדוק בכיר וראש לימודי השואה באוניברסיטת פלורידה אטלנטיק בבוקה ראטון. בעבר היה פרופסור במחלקה לדתות באוניברסיטת סירקיוז, שם יסד את תכנית לימודי היהדות. כתב בין השאר את Crisis and Covenant ו-Judaism in the Modern World.

 

מארק גולדן (Mark Goulden), עיתונאי בריטי ומוציא לאור. התחיל את הקריירה שלו ככתב וכעורך של כמה עיתונים וכתבי עת. יושב ראש החברה הבריטית להוצאה לאור של ו"ה אלן ושות'. במשך שלושים ושש שנים הוא זכה לציטוטים ופרסים רבים על עבודתו למען מטרות הומניטריות. היה גם חלוץ בתעופה האזרחית הבריטית. הלך לעולמו ב-1980.

 

רבקה גולדשטיין (Rebecca Goldstein), פרופסור לפילוסופיה שהפכה לסופרת. הרומנים והסיפורים הקצרים שלה זכו בפרסים רבים, ולאחרונה קיבלה את התואר עמית מקארתור. בין ספריה: The Mind-Body Problem, The Dark Sister, Strange Attractors, Mazel.

 

מרי גורדון (Mary Gordon), חיברה ארבעה רומנים רבי-מכר – Final Payments, The Company of Women, Men and Angels והצד האחר. פרסמה ספר נובלות, The Rest of Life; אוסף סיפורים, Temporary Shelter; ספר מסות, Good Boys and Dead Girls; וספר זיכרונות, The Shadow Man. זכתה בפרס Lila Acheson Wallace-Reader's Digest ובמענק גוגנהיים. פרופסור לאנגלית בברנרד קולג'.

 

הדאלאי לאמה (The Dalai Lama), טנזין גיאטסו, הוד קדושתו הדאלאי לאמה ה-14 של טיבט, הוא המנהיג הרוחני של בודהיסטים ברחבי תבל ונערץ כמורה וכאיש שלום. נמלט להודו ב-1959, בעקבות פלישתה וכיבושה של טיבט בידי סין. כמנהיגו הרוחני והפוליטי של העם הטיבטי, תמך בעקביות במדיניות של אי אלימות וחמלה לנוכח התוקפנות. בשנת 1989 הוענק לו פרס נובל לשלום.

 

האנס האבה (Hans Habe), נולד בהונגריה. החל את הקריירה הספרותית שלו ככתב וכעורך עיתון בווינה. ספרו הנודע ביותר, השליחות, הוא רומן דוקומנטרי על ועידת אוויאן ב-1939, שניסתה לטפל בבעיית הפליטים בעקבות רדיפות הנאצים. אחרי המלחמה היה העורך הראשי של דִי נויֶע צַייטוּנְג (מינכן). זכה בפרס הרצל. עבודותיו כוללות את Poisoned Stream ואת Proud Zion. הלך לעולמו ב-1977.

 

ג'וזה הובדיי (Jose Hobday), נזירה פרנסיסקנית בת לשבטים האינדיאנים סנקה, אירוקווי וסמינולה. כתביה על הרוחניות של הקתולים ושל האינדיאנים, כמו גם על סוגיות אינדיאניות, הופיעו בפרסומים רבים, כולל Parabola, Cross-Currents, The National Catholic Reporter, ובכתב-העת Praying, שבו היא כותבת מזה עשור. מרצה ברחבי ארצות הברית ובעולם, והקליטה מעל תריסר קלטות.

 

קריסטופר הוליס (Christopher Hollis), כתב וסופר בריטי, חבר פרלמנט בעבר. בזמן מלחמת העולם השנייה שירת בחיל האוויר המלכותי. בין ספריו שיצאו לאור: Church and Economics; The Papacy; ו-Holy Places: Jewish, Christian and Muslim Movements in the Holy Land. הלך לעולמו ב-1977.

 

יוסי קליין הלוי (Yossi Klein Halevi), גדל בניו יורק, בנו של ניצול שואה. מתגורר בישראל. כתב בכיר במגזין הדו-שבועי ג'רוזלם ריפורט. כתב אוטוביוגרפיה, זיכרונותיו של יהודי קנאי.

 

תיאודור מ' הסבורג (Theodore M. Hesburgh C.S.C.), הפך לנשיא אמריטוס של אוניברסיטת נוטרה דאם ב-1987, אחרי שעמד בראש המוסד במשך שלושים וחמש שנים. במקביל לקריירה שלו בהשכלה הגבוהה, חייו של ד"ר הסבורג בשירות הציבורי כוללים חמישה-עשר מינויים נשיאותיים, כמו גם שירות בכנסייה תחת ארבעה אפיפיורים. קיבל את מדליית החירות על מעורבותו רבת השנים בענייני פיתוח השלום. חבר במועצת המנהלים של המכון האמריקני לשלום.

 

ארתור הרצברג (Arthur Herzberg), פרופסור אורח בקתדרה על שם ברונפמן למדעי הרוח באוניברסיטת ניו יורק ופרופסור אמריטוס של הדת בדרטמות קולג'. הרב הרצברג הוא מחברם של ספרים רבים, ובהם הרעיון הציוני; תנועת ההשכלה והיהודים בצרפת; היהודים באמריקה; ו-Judaism. כותב לעתים קרובות בניו יורק טיימס, ובניו יורק ריוויו אוף בוקס.

 

אברהם יהושע השל (Abraham Joshua Heschel), תיאולוג ופילוסוף נודע. נולד בוורשה ולימד רבות באירופה לפני שהגיע לארצות הברית ב-1940. נבחר כיורשו של מרטין בובר בפרנקפורט Lehrhaus, מכון יהודי להשכלת מבוגרים. לימד פילוסופיה יהודית, מוסר ומיסטיקה בסמינר התיאולוגי היהודי של אמריקה עד מותו ב-1972. הרב השל היה פעיל בתנועת זכויות האדם, צעד עם הכומר מרטין לותר קינג ג'וניור, והיה שותף בדיאלוג היהודי-הנוצרי טרם ועידת הוותיקן השניה. הפילוסופיה המקורית שלו משתקפת בספריו הרבים: אין האדם לבדו; אלוהים מבקש את האדם; השבת; ישראל: הווה ונצח.

 

סוזאנה השל (Susannah Heschel), ממלאת את תפקיד Eli Black Chair בלימודי היהדות בדרטמות קולג'. המחברת של אברהם גייגר וישו היהודי ועורכת שותפה של Insider/Outsider: Multiculturalism and the American Jews.

 

הרי ווּ (Harry Wu), נכלא בידי השלטון הסיני הקומוניסטי למשך תשע-עשרה שנה במחנה עבודה בלאוגאי. היום הוא כותב ומרצה ברחבי העולם על מחנות עבודה בכפייה מהמטה שלו באוקלנד, קליפורניה. ספריו, Laogai, Bitter Winds ו-Troublemaker, חושפים את התנאים האכזריים בסין מולדתו. זכה לתוארי כבוד רבים ובהם פרס הכבוד של סין הדמוקרטית, פרס ועדת עורכי הדין לזכויות האדם, פרס אבי לשלום ופרס הפדרציה ההונגרית של לוחמי החירות.

 

ארתור ווסקאו (Arthur Waskow), רב ומייסד של ALEPH: Alliance for Jewish Renewal. מחברם של Godwrestling - Round Two ; Seasons of Our Joy; Down-to-Earth Judaism: Food, Money, Sex and the Rest of Life. מחבר שותף של Tales of Tikun.

 

צבטן טודורוב (Tzvetan Todorov), נולד בבולגריה ב-1939, וחי בצרפת מאז 1963. מנהל המחקר של המרכז הלאומי למחקרים מדעיים בפריז. פרסם ספרים רבים על ספרות וחברה, ביניהם Facing the Extreme: Moral Life in the Concentration Camp. סופר ומבקר בעל מוניטין בינלאומי. היה פרופסור אורח באוניברסיטאות קולומביה, ייל וברקלי.

 

דזמונד טוטו (Desmond Tutu), נולד ב-1931 בקלרקסדרופ, דרום אפריקה, בנם של מורה ועוזרת בית. הוסמך ככומר ביוהנסבורג ב-1961, והיה המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות של דרום אפריקה (SACC) מ-1975 עד 1985. במהלך אותה תקופה הפך את ה-SACC למוסד חשוב בחייה הרוחניים והפוליטיים של דרום אפריקה וזכה להכרה בינלאומית על תרומתו הבולטת נגד האפרטהייד ולמען צדק חברתי ופיוס בין הגזעים. ב-1984 זכה בפרס נובל לשלום, ב-1986 נבחר לארכיבישוף של קייפטאון, וב-1987 נבחר לנשיא מועצת הכנסיות של אפריקה. היום הוא עומד בראש ועדת האמת והפיוס של דרום אפריקה.

 

יוסף טלושקין (Joseph Telushkin), רבו של בית הכנסת לאמנויות הבמה בלוס אנג'לס ומחבר הספרים Jewish Literacy, ולאחרונה של Words That Hurt, Words That Heal. כתב ביחד עם דניס פראגר את The Nine Questions People Ask About Judaism, ואת Why the Jews? The Reason for Antisemitism. מתגורר בניו יורק.

 

נחמה טק (Nechama Tec), פרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת קונטיקט. חיברה שישה ספרים, וביניהם משפחת אנשי היער: יחידת הפרטיזנים של ביילסקי (זכה בהכרה מיוחדת מטעם הפרס הבינלאומי על שם אנה פרנק); דמעות כבושות: סיפור של ילדות אבודה; When Light Pierced the Darkness: Christian Rescue of Jews in Nazi-Occupied Holand.

 

ד"ר אריך ה' לואיי (Erich H. Loewy), פרופסור ודיקאן הסטודנטים לביו-אתיקה באוניברסיטת קליפורניה בדייוויס. מחברם של   Ethical Dilemmas in Modern Medicine:  A Physician's Viewpoint ו-Suffering and the Beneficent Community.

 

פרימו לוי ,(Primo Levi) נולד בטורינו. כימאי במקצועו וסופר דגול שזכה ברוב הפרסים העיקריים באיטליה מולדתו. נאסר בשל חברותו במחתרת האנטי-פשיסטית, גורש לאושוויץ ב-1944, ושם נשאר עד שהמחנה שוחרר. חוויותיו של לוי במחנה המוות הן הנושא של שני ספרי הזיכרונות שלו, Survival in Auschwitz ו-Reawakening. הוא גם מחברם של הטבלה המחזורית; הזהו האדם; השוקעים והניצולים; ההפוגה; ואם לא עכשיו, אימתי? הלך לעולמו ב-1987.

 

יוברט ג' לוק (Hubert G. Locke), פרש לאחרונה מתפקידיו כפרופסור ודיקן בית הספר ללימודים מתקדמים למנהל ציבורי באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל. שותף מייסד (עם פרנקלין ה' ליטל) וסגן הנשיא של ועידת החוקרים השנתית על השואה. בין הספרים שחיבר: Exile in the Fatherland: Martin Niemoeller’s Letters from Moabit Prison  ו-The Church Confronts the Nazis.

 

 פרנקלין ה' ליטל ,(Franklin H. Little) למד היסטוריה עם קלייר פרנסיס ליטל, תיאולוגיה עם ריינהולד ניבור והיסטוריה של הכנסייה עם רולנד ביינטון וקנת סקוט לאטורט. פרופסור אמריטוס של הדת באוניברסיטת טמפל. שימש כפרופסור אורח במוסדות שונים להשכלה מאז 1986, לאחרונה בריצ'רד סטוקטון קולג' בניו ג'רסי. כתב מעל שני תריסרי ספרים, ובהם The Crucifixion of the Jews, וכמה מאות מאמרים.

 

דבורה א' ליפשטט (Deborah E. Lipstadt), פרופסור דורות ללימודי היהדות המודרנית והשואה באוניברסיטת אמורי באטלנטה, ג'ורג'יה. מחברת Beyond Belief: The American Press and the Coming of the Holocaust 1933-1945 ו-Denying the Holocaust: The Growing Assault on Truth and Memory.

 

לורנס ל' לנגר (Lawrence L. Langer), פרופסור אמריטוס לאנגלית בסימונס קולג' בבוסטון. הוא כתב, בין היתר, את The Holocaust and Literary Imagination; Holocaust Testimonies: The Ruins of Memory; Art from the Ashes: A Holocaust Anthology; ו-Admitting the Holocaust: Collected Essays.

 

מרטין א' מרטי (Martin E. Marty), לימד היסטוריה דתית אמריקנית באוניברסיטת שיקגו מאז 1963 ועסק במחקר השוואתי של תנועות עולמיות כגון הפונדמנטליזם והאתנו-לאומיות. הוא גם עורך בכיר של The Christian Century ומחברם של ספרים רבים כולל שלושת הכרכים Modern American Religion.

 

הרברט מרקוזה (Herbert Marcuse), לימד פילוסופיה באוניברסיטאות קולומביה, הרווארד, ברנדייס ובאוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו. היה אחד מאנשי הרוח העמוקים ביותר שעסקו בנושא החברה התעשייתית המתקדמת, והיתה לו השפעה גדולה על השמאל החדש. נולד בברלין, עזב את גרמניה ב-1934 לטובת ארצות הברית, ובמהלך מלחמת העולם השנייה שירת במשרד האמריקני לשירותים אסטרטגיים ובמשרד החוץ. כתביו העיקריים הם ארוס וציוויליזציה; האדם החד-ממדי; מרקסיזם סובייטי; ושיטת הגל (תבונה ומהפכה). הלך לעולמו ב-1979.

 

דורותי סאלה (Dorothee Soelle), תיאולוגית שמלמדת בארץ מולדתה, גרמניה, וגם בסמינר התיאולוגי המאוחד בניו יורק. פרסמה, בין היתר, את: Choosing Life; Of War and Love; Political Theology; ו-Beyond Mere Obedience. התיאולוגית הראשונה שזוכה במדליית תיאודור הויס עבור "אומץ אזרחי ודמוקרטי".

 

סידני סצ'נאו (Sidney Shachnow), (אלוף בצבא ארצות הברית בגמלאות), נולד בקובנה, ליטא, ב-1934 והיה אסיר במחנה הריכוז בקובנה מ-1941 עד שנמלט ב-1944. היגר לארצות הברית ב-1950, התגייס לצבא ארצות הברית ונלחם בווייטנאם בכוחות המיוחדים (הכומתות הירוקות). זכה לעיטורים רבים על גבורה בקרב. שירת בין השנים 1992-1991 כמפקד העליון של הכוחות המיוחדים.

 

ג'ון ט' פבליקובסקי (John T. Pawlikowski), כומר במסדר סרוויד, פרופסור לאתיקה חברתית בקתוליק תיאולוג'יקל יוניון בשיקגו. שירת במועצת מוזיאון השואה הלאומי של ארצות הברית מאז שהוקם ב-1980. חבר בוועדה הקתולית של הבישופים ליחסים עם היהודים ומחברם של The Challenge of the Holocaust for Christian Theology ו- Jesus and the Theology of Israel.

 

מתיו פוקס (Matthew Fox), נשיא האוניברסיטה החדשהUniversity of Creation Spirituality, באוקלנד, קליפורניה. מחברם של ספרים רבים בנושאי רוחניות ותרבות, ובהם The Reinvention of Work; Original Blessing; ו-The Physics of Angels (ביחד עם המדען רופרט שלדרייק). היה כומר רומי-קתולי מהמסדר הדומיניקני במשך עשרים ושמונה שנה. היום הוא כומר אפיסקופלי.

 

יוג'ין ג' פישר (Eugene J. Fisher), מכהן בחבר המנהלים של המזכירות העולמית הכללית והבין דתית של האסיפה הלאומית של הבישופים הקתוליים. בעל תואר דוקטור בלימודי עברית מאוניברסיטת ניו יורק. חיבר או ערך תריסר ספרים ויותר בתחום המחקר היהודי-הנוצרי, ובהם Spiritual Pilgrimage: Pope John Paul II on the Jews and Judaism. הספר נערך במשותף עם ליאון קלניקי וזכה בפרס האיגוד הלאומי של הספר היהודי ב-1995.

 

אווה פליישנר (Eva Fleischner), פרופסור אמריטוס לדת באוניברסיטת מונטקלייר. חברה בוועד ליחסי הכנסייה של מועצת המוזיאון לזכר השואה של ארצות הברית ובוועדה המייעצת של ועידת הקתולים בארצות הברית, מִנהלת ליחסים בין קתולים ליהודים. מחברת הספר The View of Judaism in German Christian Theology and Auschwitz: Beginning a New Era?

 

אדוארד ה' פלנרי (Edward H. Flannery), כומר רומי-קתולי שמתגורר ליד פרובידנס, רוד איילנד. שירת כחבר במזכירות הוועידה הלאומית של הבישופים הקתוליים ליחסים קתולים-יהודים ובוועדה המנהלת של הוועידה למנהיגות נוצרית לאומית למען ישראל. האב פלנרי הוא מחבר הספר The Anguish of the Jews.

 

דניס פראגר (Dennis Prager), מגיש תכנית רדיו בלוס אנג'לס מאז 1982 ומרצה על סוגיות מוסריות, אישיות ודתיות. מאז 1985 כותב את הירחון שלו Ultimate Issues. ספריו כוללים את The Nine Questions People Ask About Judaism שנכתב במשותף עם יוסף טלושקין, Why the Jews? The Reason for Antisemitism ו-Think a Second Time: 43 Essays on 43 Subjects.

 

דית פראן (Dith Pran), נתן ביטוי לחיי המלחמה בקמבודיה בסרט שדות הקטל שזכה בשלושה פרסי אוסקר. שירת ככתב מלחמה, ביחד עם סידני שנברג מהניו יורק טיימס, וסיקר את מלחמת האזרחים בקמבודיה מ-1972 עד 1975. נאסר בידי החמר-רוז' והוגלה למחנות כפייה, שם נאלץ להתמודד ארבע שנים עם רעב ועינויים, לפני שנמלט לתאילנד, ומאוחר יותר לארצות הברית. ב-1976 קיבל שנברג את פרס פוליצר בשמו ובשם פראן. פראן הוא עיתונאי-צלם בניו יורק טיימס וממשיך במאמציו להביא לידיעת הציבור את מצוקתו של העם הקמבודי ולהביא את מנהיגי החמר-רוז' למשפט לפני בית הדין הבינלאומי לצדק.

 

טרנס פריטי (Terence Prittie), עיתונאי וסופר בריטי ידוע. כיסה את גרמניה המערבית עבור המנצ'סטר גארדיאן מ-1946 עד 1963. לאחר מכן שירת כיועץ פוליטי לענייני המזרח התיכון בבי.בי.סי ובסוכנויות ידיעות אחרות. מחברם של Germans Against Hitler ושל Willy Brandt: Portrait of a Statesman. הלך לעולמו ב-1985.

 

הארי ג'יימס קארגאס (Harry James Cargas), מחברם של שלושים ואחד ספרים, ובהם A Christian Response to the Holocaust; Conversations with Eli Wiesel; Voices from the Holocaust; ו-Reflections of a Post-Auschwitz Christian. הוא הקתולי היחיד שמונה אי פעם לוועדה הבינלאומית המייעצת של יד ושם. משרת כסגן נשיא של ועידת החוקרים השנתית על השואה ובמועצת המנהלים של המרכז הקתולי ללימודי השואה. פרופסור אמריטוס לספרות ושפה באוניברסיטת ובסטר, סנט לואיס, מיזורי.

 

רוברט קולס (Robert Coles), פרופסור לפסיכיאטרייה ורפואה הומניסטית בבית הספר לרפואה של הרווארד, ופרופסור ג'יימס אגי לאתיקה חברתית באוניברסיטת הרווארד. פרסם מחקרים על ילדים החיים בעוני, וזכה עליהם בפרס פוליצר, וספרים רבים על "חייהם הפנימיים" של ילדים. הוא מחברם של Children of Crisis (חמישה כרכים); The Moral Life of Children; The Spiritual Life of Children; The Call of Stories: Teaching and the Moral Imagination; ו-The Call of Service: A Witness to Idealism.

 

הרולד ס' קושנר (Harold S. Kushner), רבו המפורסם של טמפל ישראל בנאטיק, מסצ'וסטס. מחברן של עבודות רבות השפעה: מדוע דברים רעים קורים לאנשים טובים; When Children Ask About God; ו-To Life! A Celebration of jewish Being and Thinking. לימד בסמינר התיאולוגי היהודי ובאוניברסיטת קלארק.

 

רודגר קמיניץ (Rodger Kamenetz), משורר ומחבר The Jew in the Lotus, שבו הוא מתאר את הדיאלוג היהודי-הבודהיסטי. מנהל את לימודי היהדות כחוג משני באוניברסיטת לואיזיאנה סטייט בבַּטוֹן רוּז'.

 

קרדינל פרנץ קניג (Cardinal Franz König), מונה לקרדינל ב-1958, ובעבר היה הארכיבישוף של וינה. תיאולוג וחוקר. חיבר את The Bible in View of World History ואת שלושת הכרכים Christ and World Religions.

 

יהושע רובינשטיין (Joshua Rubenstein), מנהל האזור הצפון מזרחי של אמנסטי אינטרנשיונל בארצות הברית ועמית במרכז קתרין וו ושלבי קולום דייוויס ללימודי רוסיה באוניברסיטת הרווארד. מחברם של Soviet Dissidents: Their Struggle for Human Rights ושל Tangled Loyalties: The Life and Times of Ilya Ehrenburg.

 

מאתייה ריקאר (Matthieu Ricard), נזיר בודהיסטי ומתרגם מצרפתית עבור הדאלאי לאמה. השלים תואר דוקטור בביולוגיה מולקולרית במכון פסטר ב-1972, אבל זמן קצר לאחר מכן עזב את האקדמיה לטובת הבודהיזם. תרגם וערך ספרים רבים בנושא הבודהיזם הטיבטי. מחבר הספר Journey to Enlightenment, וביחד עם אביו, הפילוסוף והסופר ז´אן פראנסוא רוול, כתב את רב המכר הנזיר והפילוסוף. ריקאר מתגורר במנזר סצ'ן ליד קטמנדו, נאפל.

 

אנדרה שטיין (André Stein), פרופסור לתקשורת אנושית באוניברסיטת טורונטו ופסיכותרפיסט שמתמקד בניצולי שואה. מחברם של הספרים Broken Silence: Dialogues from the Edge; Quiet Heroes: True Stories of the Rescue of Jews in Nazi-Occupied Holand; ו-Hidden Children: Forgotten Survivors of the Holocaust.

 

אלברט שפר (Albert Speer), היה קצין נאצי בכיר, ממתכנני הרייך השלישי ושר החימוש של היטלר מ-1942 עד 1945. במשפטי נירנברג הוא הודה באחריות הנאצים למעשיהם ונשלח לעשרים שנות מאסר. בכלא כתב שני ספרים: Inside the Third Reich ו-Spandau: The Secret Diaries. נפטר ב-1981.

 

מאנס שפרבר (Manes Sperber), סופר צרפתי ועורך, נולד בגליציה והתחנך בווינה, שם למד פסיכולוגיה עם אלפרד אדלר. כשעלו הנאצים לשלטון, נמלט לצרפת. עבד בהוצאה לאור הצרפתית קלמן-לוי, ולאחר מכן פנה לספרות. כתב בגרמנית ובצרפתית. חיבוריו כוללים את The Burned Bramble; The Abyss; Journey Without End; The Achilles Heel; Man and His Deeds.
‎הלך לעולמו ב-1984.

עטיפה קידמית של הספר

תוכן העניינים
הקדמה
עמודים ראשונים
המחברים המשתתפים בסימפוזיון
אודות שמעון ויזנטל


  2009 כל הזכויות שמורות להוצאת אחוות האדם © קיבוץ אשדות יעקב איחוד